Фасадні фарби: технологія фарбувальних робіт
Фасадні фарби: технологія фарбувальних робіт
У статті розглянуто один із способів захисту фасаду від передчасного старіння – забарвлення лакофарбовими матеріалами. Зокрема представлений найбільш поширений вид фасадних ЛКМ — на основі водної акрилової дисперсії. Акрилові фасадні фарби характеризуються екологічною безпекою і високими експлуатаційними якостями. Термін служби та експлуатаційні властивості лакофарбового покриття залежать не тільки від якості фасадної фарби, але і від підготовки поверхні фасаду, дотримання технологій нанесення. Тому розглянемо докладно всі стадії фарбування.
Підготовка поверхні фасаду
Поверхня фасаду повинна чистою, не обсипатися і не «мелящей», сухою, без ознак грибкових уражень. Старі обсипаються і потріскані шари лакофарбових покриттів необхідно видалити. Для зміцнення «мелящих» поверхонь можна використовувати акрилову грунтовку глибокого проникнення.
Шпатлювання
Перед фарбуванням необхідно вирівняти поверхню фасаду — зашпаклювати сколи, тріщини, виїмки і т. п. Для того щоб запобігти занадто швидке висихання шпаклівки за рахунок вбирання води в поверхню стіни, рекомендується заздалегідь заґрунтувати стіну. Наслідком швидкого висихання шпаклівки може стати поява «задирів» при шпатлюванні. З тієї ж причини при нанесенні шпаклівки в 2 шару бажано провести проміжне грунтування першого шару. Необхідно враховувати, що перед фарбуванням водно-дисперсійними фасадними фарбами необхідно використовувати шпаклівки на водній основі. У разі, якщо фінішне фарбування проводиться фактурними фасадними фарбами, що створюють рельєфний малюнок, допускається наявність на поверхні невеликих виїмок, тріщин і сколів. Це пов'язано з тим, що фактурні фасадні фарби зазвичай наносяться товстим шаром і можуть приховувати невеликі дефекти поверхні. Тому стадія шпатлювання може бути виключена з технологічного процесу при використанні фактурних фарб.
Ґрунтування
Для збільшення терміну служби лакофарбового покриття необхідно попередньо прогрунтувати поверхню фасаду. Грунтування захистить стіну від впливу навколишнього середовища до фарбування її лакофарбовим матеріалом, скоротить витрату фарби, поліпшить її зчеплення з поверхнею. Вітчизняними виробниками пропонується два основних види акрилових грунтовок. Грунтовки глибокого проникнення рекомендуються для пористих основ, для зміцнення нетривких поверхонь, для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю. Порозаполняющие ґрунтовки заповнюють дрібні дефекти і нерівності поверхні. Обидва види акрилових грунтовок утворюють тонку плівку на поверхні фасаду, вирівнюють її пористість і вологопоглинання, стабілізують поверхневий шар, дозволяють уникнути разнооттеночности покриття після фарбування. Акрилові грунтовки підходять для нанесення на нові і раніше пофарбовані бетонні, гіпсокартонні, цегляні, оштукатурені і дерев'яні поверхні перед фарбуванням їх водно-дисперсійними акриловими фасадними фарбами. Грунтовки можуть наноситися ручними методами – валиком, пензлем, а також методом пневматичного розпилення. Витрата грунтовок залежить від всмоктуючої здатності поверхні фасаду. Фарбування фасадними фарбами
Водно-дисперсійні фасадні фарби володіють підвищеною атмосферостійкістю, добре пропускають гази і пари води, володіють високою стійкістю до миття і мокрого стирання. Виробники фасадних фарб враховують безліч факторів, що впливають на термін служби захисного покриття. Важливо, щоб правильно було підібрано співвідношення наповнювачів і пігментів по відношенню до сполучній у складі фасадної фарби. Оптимальне співвідношення забезпечує хорошу адгезію, низьке водопоглинання в поєднанні зі здатністю до дифузії повітря і водяної пари з внутрішніх приміщень. Також важливі тип і кількість пігменту, що входить до складу фарби. Кількість пігменту визначає покриваність фарби, і відповідно її витрата, а від якості та хімічної природи пігменту залежить світлостійкість, тобто зміна кольору під впливом сонячного випромінювання. Фасадна фарба повинна містити добавки, що впливають на її стабільність при зберіганні, на зручність нанесення. Враховуючи всі ці фактори, важливо вибрати з різноманіття фасадних фарб, представлених на вітчизняному ринку лакофарбової продукції, матеріал високої якості
- На ринок грифельних фарб України зайшла фарба "SCOOLASTIK"
- Рішення проблеми в роботі з епоксидними смолами